Що таке апсайклінг? Та що про нього треба знати.

Друзі, для того, щоб бути крутим фотографом чи стилістом, треба бути в контексті глобальних фешн тенденцій.

Сьогодні поговоримо про апсайклінг, як один із напрямів головного тренда – sustainable. Sustainable Fashion – стала мода, це загальне поняття усвідомленості, етичності та екологічності в моді, стосується як виробників, дизайнерів, брендів так і споживачів одягу.

Апсайклінг – це давати нове життя старим речам. Це модне нині слово, те чим ще багато років тому назад, займалися наші бабусі, зшиваючи клапті ковдр, штопаючи протерті штані та латаючи дірки. 

Чим же сучасний апсайклінг відрізняється від звичайного ремонту одягу?

А насправді є тонка глибока відмінність – це причини, чому ми це робимо та ідеї, які ми вкладаємо в цю річ. Наші бабусі займались перешивом через економічну кризу. Наразі також є вплив кризи, але головна особливість сучасного апсайклінгу, окрім бажання зберегти планету в чистоті, є те, що переробляючи річ ми переосмислюємо її наділяючи певною концепцією, своїм творчим началом. Тобто ми в цій ролі виступаємо дизайнером одягу, створюючи нову форму, а не як ремісник просто зашиваючи дірку. Тому цінність і вартість переробленої речі підвищується в декілька разів.

Апсайклінг став таким популярним, що вже є дизайнери котрі виготовляють одяг в стилі апсайклінгу, навіть в масс-маркеті можна побачити популярні моделі з Pinterest. Важливо, цей одяг не зменшує ресурсних витрат планети, а є, здебільшого просто спекуляцією на актуальній темі. 

 

Апсайклінг в Україні також набирає популярності. Ми маємо бренди, котрі успішно ведуть свою комерційну діяльність поза межами нашої країни та займаються цим вже давно. З’являються місцеві дизайнери та студії, що, окрім своїх творчих капсульних колекцій, пропонують послугу апсайклінгу з речей клієнта, частіше це якась цінна для людини річ, котра втратила свій товарний вигляд але має свою історію, наприклад хустина бабусі або подарований коханим светр.

@garderobka.official @kseniaschnaider @better.us @oversized_studio @upcycling_freaks @armchairity @preapoclo @valeriiarii 

 

Апсайклінг – це не тільки перешивати старі речі в нові. Це також мислити трішки ширше та креативніше. Бачити в звичайних речах, смітті та навіть їжі предмети гардеробу, інтер’єру, аксессуары або елементи візажу.

 

Стала мода та апсайклінг є джерелом натхнення для всіх творчих сфер. Цікаво взяти цю тему, як концепцію своєї зйомки. Головне, звичайно щоб ці проблеми насправді хвилювали, а не були спробою бути в моді. Для таких стилізацій треба відправлятись в секонд-хенди та стоки, також в Києві є костюмерки або вінтаж шоуруми, в котрих можна взяти в оренду або купити одяг. І брати побільше речей, щоб створити багатошаровість образу або розкидати одяг, як елемент стилізації.

@garderobka.official @dudu_vintage @vintageequipage @equal.clothes 

 

Сьогодні однією з цікавих тенденцій є етно. Це вже не просто сорочка- вишиванка або намисто. Це естетика поєднання всієї нашої культури від Трипілля через обряди давніх українців до буденного життя наших бабусь та дідусів. Пропоную створити вам подібний образ, тут як найкраще підійде апсайклінг одяг, щось можна зробити і самому або взяти в молодих апсайклінг-брендів.

@garderobka.official @dudu_vintage @equal.clothes @borko.fashion @valeriiarii

 

Ще одним нетривіальним образом для зйомки буде образ в стилі streetwear. Тільки не потрібно використовувати чорне худі, круто підійдуть в’язані речі, кросівки, панами, апсайклінг трикотажних речей, піджаків та сорочок. 

@borko.fashion @liza.xorosho 

 

Творіть щиро!

Автори:
@garderobka.official
#Garderobka_образи